Studentský kulturní projekt

Zdravotnická glosa vysokoškolské studentky, aneb kdo mi poskytl první pomoc

08.08.2017 07:07

Psychicky ale i fyzicky náročné studium na vysoké škole mi nedovolilo, abych se mohla naplno a řádně věnovat literárním textům, především pro vlastní kulturní portál, ale rovněž fotografické galerii Kouzlo barevné fotografie. Velmi ráda bych si tuto spisovatelskou pauzu odčinila, a dovoluji si zveřejnit svůj nejnovější text. Tento článek vznikl ale spontánně a na základě dobré osobní zkušenosti, kterou jsem měla během letního semestru akademického roku 2016/2017, kdy jsem si v jeho závěru zranila nohu.

 

"Zranění nohy je velice rozsáhlé, a jen díky první pomoci lékařského týmu online poradny jsem následně vyhledala chirurgickou ambulanci, kde se nyní dlouhodobě léčím. Nicméně, můj zdravotní stav se po dvou měsících od úrazu významně zlepšuje. Paní doktorce z chirurgického odd. polikliniky na Praze 4 tímto upřímně děkuji, ale rovněž bych chtěla poděkovat lékařskému týmu online poradny následujícím článkem, který by měl vyjádřit moje poděkování za lékařskou první pomoc, kterou mi těsně po zranění poskytli".

 

Máte obavy z návštěvy svého praktického lékaře, kdy Vám činí problémy nejen preventivní vyšetření, ale i následná v odborných ambulancích. Jste velmi pracovně vytížení, a není ve Vašich možnostech osobní návštěva ordinace svého ošetřujícího lékaře. Samozřejmě, je mnoho dalších důvodů, proč nejsme schopni navštívit svého ošetřujícího lékaře. Dnes ale existují mnohé zastupující alternativy, které  jsou v mnoha případech schopny poskytnout svým uživatelům odpovídající informace či vhodná doporučení následné léčby či lékařské odbornosti. Jednou z nich je online lékařská poradna U lékaře, kdy tým lékařů poskytuje informace non-stop. Poradna je vysoce korektní a profesionální.

 

 • 7 dní v týdnu
 • 24 hodin denně
 • Vysoce kvalifikovaní lékaři
 • Více než 180 odborníků
 • Ambulance specialistů

 

Oblast své činnosti, kterou poradna pokrývá je velmi rozsáhlá. Na poradnu se mohou uživatelé obrátit bez omezení věku a trvalého bydliště, kdy tým lékařů zodpovídá dotazy z oboru gynekologie, onkologie, ortopedie, chirurgie, psychiatrie a zajisté, takto bych mohla citovat mnoho dalších. Celkem se jedná o 48 zdravotních okruhů, které spadají do kompetence poradny. Další předností poradny je anonymita uživatelů, kdy sdělené informace o jménu, věku a kontaktu na uživatele jsou k dispozici pouze konkrétnímu lékaři, který dotaz zodpovídá. Dotaz bývá lékařem zodpovězen v případě placené služby do 6 hodin. V případě služby zdarma je obvykle dotaz zodpovězen do druhého dne. Rychlost odpovědí je především závislá na množství dotazů, které byly lékařům během dne kladeny. Uživatelé stránek musí počítat s tím, že na odpovědi mohou v některých případech čekat i déle. Garance poradny je odpověď do dvou týdnů.

 

Časté dotazy:

 

 • Antikoncepce
 • Gynekologie
 • Chirurgie
 • Pohlavní nemoci
 • Psychika
 • Psychiatrie
 • Sex
 • Urologie
 • Vnitřní lékařství

 

Dostupnost služby 

 

Online poradna U lékaře je dostupná odkudkoliv v České republice. Své dotazy na tým lékařů lze klást i ze zahraničí, pokud je uživatel(ka) služby na dovolené či služební cestě mimo území ČR. Jediným omezujícím faktorem pro dostupnost služby je připojení k internetové síti, kdy stále existují na území naší republiky oblasti bez pokrytí signálem.

 

Služba je dostupná na adrese: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare

 

Reference spokojené uživatelky

 

Všem, kteří mají zdravotní komplikace, a z jakéhokoliv důvodu se nemohou osobně dostavit do ordinace lékaře, tuto lékařskou poradnu z osobní zkušenosti vřele doporučuji. Byla jsem k této službě velice skeptická, ale moje obavy z porušení ochrany soukromí se nepotvrdily. Zásadou poradny je ctít soukromí každého z nás, kdo tuto lékařskou službu využívá. Lékaři jsou k uživatelům služby velice vstřícní a ochotní každý dotaz relevantně zodpovědět.

 

Pozn: Dnes je již tato služba pro klienty služba plně zpoplatněna, nejnižší cenový tarif činí v současné době 39 kč

 

Vyhledávání