Studentský kulturní projekt

 

Inkontinenční kalhotky

 
Jsem především autorkou kulturních článků, ke kterým jsem nedávno připojila společensko-politické texty, a rovněž filozofické úvahy. Nicméně, musím přiznat, že většina doposud publikovaných článků se váže k tématu vysokoškolského studia, kdy velmi ráda mapuji život studentů, samozřejmě, mezi které se řadím i já. Náš vysokoškolský život skýtá mnoho zajímavých témat, která jsou hodna k sepsání, jak jste se již sami mohli přesvědčit z mých veřejně publikovaných textů. Ovšem, doposud jsem si ale nevyzkoušela text z rubriky o životním stylu, kdy jsou tato témata mezi čtenáři velmi oblíbená, a to především u nás, čili žen a dívek. Pokud čtenáři dnes dovolí, tedy spíše čtenářky, velmi ráda bych publikovala dobrou zkušenost, kterou si již některé z nás velice pochvalují. My, resp. ženy a dívky, máme ve svém životě jednu záležitost … tedy zkrátka řečeno, občas si mezi sebou předáváme skvělá doporučení, jak se ve svých dnech cítit velice dobře, a být si jistá, že je vše v naprostém pořádku. V nedávné době, de facto během letního semestru 2016/2017 jsem získala radu, jak se cítit skvěle během menstruace, a to v době vysokoškolských přednášek či seminářů, popřípadě u zkoušek ve zkouškovém období. Toto doporučení mi poskytla mladičká lékařka Jana, a její rada spočívá v nošení inkontinenčních kalhotek během holčičích dnů. Ona sama prezentuje nesporné výhody s jejich používáním během studia na vysoké škole, která nedávno úspěšně zakončila, a dnes se v hlavním městě věnuje lékařské praxi.
 
Pohodový zbytek letošního léta přeje Všem ženám a dívkám studentka Ivana
 

 

Čajová směs zázračných bylinek

 
Na úpravu menstruačního cyklu

 

Příprava směsi bylinek

 

  • 40 g kontryhele
  • 40 g kopřivy
  • 40 g damiány
  • 40 g třezalky

 

Bylinky uložíme na suchém a tmavém místě. Čaj lze užívat každý den 1 až 2 čajové šálky.

 

Příprava léčivého čaje

 

Do sítka vložíme zhruba 2 čajové lžičky směsi bylinek, a přelijeme vroucí vodou. Následně necháme louhovat cca 5 až 7 minut. Do již připraveného nápoje lze přidat citrón. Zvýrazní chuť léčivých bylinek.

 


 

 

Blahodárné účinky majoránky zahradní


Dobrý den, vážené čtenářky, není tomu tak dávno, kdy jsem sepsala text o nápoji se snítkou saturejky. Dnes bych ráda pohovořila o léčivých účincích majoránky zahradní. V české kuchyni je tato bylinka velmi oblíbená. Typickým pokrmem, kde majoránka nesmí chybět, jsou bramboráky nebo staročeská bramborová polévka. Majoránka zahradní má rovněž léčivé účinky, kdy ji nejvíce ocení právě ženy a dívky. Před několika lety jsem ve starém bylinkáři objevila doporučení, jak mohou ženy a dívky touto oblíbenou bylinkou z našich zahrádek mírnit své menstruační bolesti (bolest bříška).

 

Příprava

 

Do hrnku vložíme snítky čerstvé majoránky zahradní, a přelijeme je vroucí vodou. Necháme je chvíli louhovat, přibližně 5 minut. Když snítky z čaje vyjmeme, musíme si takto připravený nápoj osladit lžičkou cukru. Bylinkář obzvláště upozorňuje ženy na to, aby užívaly čaj oslazený. Samozřejmě, čerstvá majoránka zahradní není k dispozici po celý rok. Z vlastní zkušenosti se mi během zimního období osvědčila sušená majoránka. Vroucí vodou přeliji malou kávovou lžičku této sušené bylinky, a opět nechám cca 5 minut louhovat. Čaj poté přecedím přes bílé pláténko, a osladím lžičkou cukru. Poznámka na závěr - na bolavá bříška lze uvařit i odvar ze šalvěje lékařské, pokud nemáme k dispozici majoránku zahradní.

 

 

 

 

 

Vyhledávání

 

 

Saturejka zahradní na bolavá bříška

 

Recept na přípravu lahodného léčivého nápoje
 
  • sklenička červeného vína, nebo dle vlastní potřeby
  • snítky čerstvé saturejky z vlastní zahrádky

 

Do skleničky si nalijeme červené víno. Následně vložíme malou snítku čerstvé saturejky. Bylinku necháme ve víně vyluhovat dle naší chuti, ale obvykle kamarádkám doporučuji půl hodiny před konzumací nápoje.

 

Červené víno se saturejkou mírní bolesti bříška při menstruaci